Stejně jako u kupé tak máme co dočinění s placatým a ostře řezaným Lamborghini, které používá vyladěný 6,5litrový atmosférický dvanáctiválec o výkonu 730 koní (544 kW) a 690 Nm točivého momentu.

Síla putuje na všechna kola přes sedmistupňovou automatickou převodovku, na výběr jsou klasické jízdní módy Strada, Sport a Corsa, přičemž i Roadster je pro zlepšení agility vybaven systémem natáčení zadních kol.

Hlavní novinkou jsou samozřejmě odnímatelné karbonové panely střechy o hmotnosti kolem 6 kg. Kvůli nim byla přepracovaná zadní část karoserie v oblasti motoru, kdy panely plynule navazují na hrany ochranných „oblouků“ a zapadají do celkového hranatého designu Aventadoru. Střechu lze jednoduše uložit do zavazadlového prostoru vepředu.

Přestože zpevnění šasi u Roadsteru navýšilo hmotnost o 50 kg, stále si otevřený Aventador S drží úžasné hodnoty zrychlení a maximální rychlosti. Z nuly na 100 km/h zrychlí za rovné 3 sekundy, tedy o setinu pomaleji než u kupé, a nejvyšší rychlost zůstává na 350 km/h.

Karoserie může být vyvedena v celkem 13 barevných odstínech a standardem jsou u modernizované verze S velká 20palcová kola s novým designem. Novinku si však můžete specifikovat dle svých přání skrze program Ad Personam, který nabízí další nabídku laků a rovněž široké možnost personalizace interiéru.

Lamborghini Aventador S Roadster si odbyde premiéru na autosalonu ve Frankfurtu již příští týden. První vozy by se pak k zákazníkům měly dostat v únoru 2018. Cenovka je stanovena na v přepočtu asi 8,2 milionu korun.