Když se podíváte na prodejní čísla Lamborghini, je jasné, že „doma“ mají radost. Minulý rok značka s rozzuřeným býkem ve znaku vyexpedovala cekem 5750 kusů, což je oproti roku 2017 nárůst o mimořádných 51 %! Loňský rok znamenal pro Lamborghini osmý po sobě jdoucí rok růstu a ten letošní nebude jiný, protože Urus se bude konečně prodávat celý rok.

Stefano Domenicali na ženevském autosalonu prozradil, že značka pánuje pokořit metu 8 tisíc kusů ročně. Pokud prodeje i nadále porostou, existuje reálná šance, že Lamborghini představí čtvrtý model. Domenicali připustil, že práce již započala, ovšem projekt není posvěcen vedením, takže jde zatím o fázi přípravy. Pokud projekt zelenou skutečně dostane, Huracan, Aventador a SUV Urus doplní vůz kategorie GT s uspořádáním 2+2. S tímto dalším modelem by se Lamborghini mohlo dotáhnout na Ferrari, které v roce 2018 prodalo přes 9200 aut.

Lamborghini Aventador SVJ Roadster

Domenicali otálení s potvrzením čtvrtého modelu vysvětloval tím, že Lamborghini v současnosti není v pozici, kdy by si mohlo dovolit investovat do úplně nového modelu, jakým automobil koncepce 2+2 bezesporu je.

Domenicali také prozradil, že Lamborghini nepůjde cestou přeplňování a a atmosféricky plněné motory se bude snažit udržet stůj co stůj. A to i za cenu elektrifikace.

V přiložené galerii si můžete prohlédnout hvězdu stánku Lamborghini na letošní Ženevě.