Koncept dostal jméno Terzo Millennio, tedy v italštině doslova „třetí tisíciletí“. Na voze přitom nepracovalo jen samotné Lamborghini, u jeho vývoje pomohli také experti z Massachusettského technologického institutu (MIT). A jak napovídá sám název, na celý projekt se hledělo vážně futuristickým pohledem.

Kromě velmi lehké karbonové struktury a extrémně aerodynamické karoserie má být hlavním tahákem elektrický pohon konceptu. Máme zde čtyři elektromotory, které jsou zásobovány energií ze superkapacitorů a baterií, přičemž ty jsou zakomponovány do panelů karoserie.

Tento způsob uložení energie je prý možný hlavně díky použití takzvaných karbonových nanotrubek a ultratenkých baterií, které lze různě vytvarovat a tím je umístit přímo v částech karoserie.

Lamborghini bohužel není příliš detailní ohledně výkonu či dynamických schopností konceptu, nicméně tvrdí, že tato technologie by umožňovala rychlé nabíjení a nabídla navíc i pokročilý systém rekuperace kinetické energie.

Značka a experti z MIT přitom myslí i na možné popraskání hi-tech karbonových panelů. Z toho důvodu ještě dále pracují na technologii karbonových vláken, která by se sama opravila. Vozidlo by totiž panely karoserie neustále kontrolovalo a v případě zjištěné praskliny by se do poškozených částí skrze mikro kanálky dopravila speciální chemikálie, jež by vlákna lidově řečeno „zalepila“.

Jak lze tedy vidět, Lamborghini si vážně hraje s myšlenkami na ještě hodně vzdálenou budoucnost. Každopádně, jak už jsme se přesvědčili v minulosti, koncepty Lamborghini často předznamenávají taky designový směr budoucích produkčních modelů. Je tedy vskutku možné, že některé vzhledové prvky konceptu Terzo Millennio se později objeví na nových vozech italské značky.