Se zprávami o ofenzivě elektromobilů u Land Roveru přišel britský magazín Autocar. První novinka by přitom měla dorazit na trh už do roku 2020.

Půjde prý o plně elektrické vozidlo, které si má stále zachovat terénní schopnosti a nabídnout luxusní interiér konkurující dokonce Mercedesu-Benz třídy S. Elektromotory by měly zajistit zajímavé jízdní schopnosti a ovladatelnost, přičemž dojezd na jedno nabití se odhaduje kolem 480 km. Zrychlení z nuly na 100 km/h by novinka zvládla pod 5 vteřin.

Vůz ale neponese logo Land Rover ani Range Rover, bude totiž zařazen do nové řady Road Rover. Toto označení nesl v 50. letech minulého století experimentální prototyp, jež měl v té době rozšířit nabídku značky Land Rover.

Na další informace či oficiální potvrzení od automobilky si budeme muset počkat. Prozatím se mluví o tom, že první Road Rover bychom mohli vidět už na konci roku 2019 na autosalonu v Los Angeles.

V následujících letech se pak máme dočkat dalších modelů z této řady a opět má jít o crossovery s elektrickým pohonem a terénními schopnostmi. Tento krok má značce i celému koncernu Jaguar Land Rover zaručit konkurenceschopnost na rozrůstajícím se poli elektromobilů a vozů kategorie SUV.

Pro úplnost je třeba dodat, že Land Rover aktuálně nabízí dvě modelové rodiny: Range Rover (Range Rover, Range Rover Sport, Range Rover Evoque a Range Rover Velar) a Discovery (Discovery a Discovery Sport). Kromě toho plánuje také novou modelovou řadu navazující na legendární teréňák Defender.