4) Land Roveer Discovery - facelift

Jak bývá při faceliftu obvyklé, také právě modernizované SUV Land Rover Discovery se teď prezentuje se změněnými světlomety a předním i zadním nárazníkem. Uvnitř, což je teď také v podstatně normální záležitostí, se ocitl větší multimdeiální displej a digitální přístrojový štít. Zajímavě vypadá nový multifunkční volant.

Mezi čtyřmi pohonnými jednotkami jsou hned tři mildhybridní. Základem je benzinový dvoulitrový čtyřválec (300 koní). Pak již následují zmíněné elektrifikované agregáty - vždy jde o šestiválce. Jeden z nich je zážehový (360 koní), dva vznětové (250 a 300 koní).

5) Hyundai Kona Eletric - facelift

Elektrická verze malého SUV Kona se také vyrábí v Nošovicích. Nyní vůz dostal poměrně zásadně změněnou příď, z níž zmizela i dosud naznačovaná maska chladiče. Na přídi se také objevily výraznější do boku protáhlými světlomety.

V interiéru je nově digitální přístrojový štít s úhlopříčkou deset a čtvrt palce a multimediální systém dostal nové funkce a schopnosti.

Auto lze teď také dálkově ovládat prostřednictvím mobilní aplikace. Například lze spustit či zastavit dobíjení nebo interiér vytopit ještě před započetím jízdy.

Parametry motoru i trakční baterie zůstaly prozatím stejné.

6) Elektrický Ford Transit

Opravdu zajímavé parametry nabízí plně elektrická velká dodávka Fort Transtit. Model s označením E-Transit si veze v podvozku baterii s kapacitou 67 kW, což zajistí dojezd 350 kilometrů. Nabíjet ji půjde výkonem až 115 kW.

Značka s modrým oválem slibuje, že dosavadní provozovatelé naftových verzí tohoto vozu ušetří po přechodu na plně elektrickou verzi zhruba 40 procent servisních nákladů.

Ford E-Transit se bude vyrábět v celkem 25 variantách, co se týká délky, výšky a celkové hmotnosti. Jedinou smutnou zprávou je, že se na trh dostane až v roce 2022.

7) Nissan Micra - facelift

Jen malé designové změny potkaly při faceliftu městský vůz Nissan Micra. Ten se v aktuální generaci nabízí již čtyři roky. Novinkou je přidání výbavových verzí N-Sport a N-Design.

Nově bude jedinou motorizací litrový zážehový turbomotor. Diesel v tomto voze končí. Ve standardu se ocitne širší škála bezpečnostních asistenčních systémů.