Automobilky sice nemají v současné době možnost pořádat klasické akce spojené s představením svých novinek, ale přesto se premiéry konají. Byť obvykle jen elektronickou formou. Na fotografie zbrusu nových aut se můžete podívat do naší fotogalerie.

V první polovině listopadu se prezentovala řada zajímavých automobilů. Některým z nich, jako například BMW iX, což je velký luxusní elektromobil, jsme věnovali samostatný článek. Další představujeme zatím stručnou formou v následujícím přehledu:

1) Renault Kangoo

Francouzský výrobce představil naráz osobní i skříňové provedení své nejmenší dodávky. Technických údajů zatím příliš neposkytl. Ví se jen to, že díky odstranění takvzaného "B" sloupku karosérii vznikne nevídaně široký vstupní boční otvor. Jeho šířka je 1416 milimetrů, což je dvojnásobek toho, co nabízí současná generace.

Automobil se bude nabízet ve dvou délkových variantách, přičemž v té kratší pojme plechová skříň za předními sedačkami náklad s objemem 3,3 - 3,9 m3 a v té delší pak 4,2 až 4,9 m3. Výhled vzad řidiči usnadní digitální vnitřní zpětné zrcátko.

Automobil, který se dostane do prodeje již na jaře příštího roku, budou pohánět jak zážehové, tak i dieselové agregáty. K mání bude opět rovněž čistě elektrická verze.

2) Hyundai Tucson N Line

Agresivnější vizáží se prezentuje sportovnější verze nedávno představené nové generace středního SUV Tucson automobilky Hyundai. Stejně jako běžné provedení tohoto vozu se bude vyrábět na montážní lince v Nošovicích v Moravskoslezském kraji.

Změny jsou poznat na nárazníku, určité odlišnosti jsou také v interiéru. Ten ale zatím automobilka neodtajnila. 

Řada modelů N Line se v současné době již skládá z vozů i30, i20, i30 a Kona. Jedná se o vstupní bránu do světa reprezentovaného sportovní divizí N. Ta samozřejmě vytváří již také modely s výkonnějšími motory a upravenými podvozky.

Tucson N Line se začne prodávat na jaře příštího roku.

3) Ferrari SF90 Spider

První model značky Ferrari s plug -in hybridním pohonem SF 90 Stradale konstruktéři zbavili střechy a vytvořili z něj Ferrari SF 90 Spider.

Jestliže řidič zmáčkne příslušný knoflík, začne se skládat pevná střecha. Za čtrnáct sekund si pak již posádka může vychutnávat jízdu s otevřeným nebem nad hlavou.

První plug-in hybridní vysokovýkonný spider na světě pohání čtyřlitrový přeplňovaný osmiválec, který ve spolupráci s třemi motory poskytuje celkem 999 koňských sil. Díky tomu se lze rozjet z nuly na stovku za 2,5 sekundy a dosáhnout až 340 km/hod. Cena je zatím neznámá.