Klasickou modrobílou vrtuli jakožto znak automobilky BMW už neuvidíme na všech modelech této německé značky. Emblém Bayerische Motoren Werke byl za svou historii měněn pouze lehce a jednalo se spíše o postupnou evoluci známého loga. Současné rozhodnutí uvádět znak i v černobílém hávu je tak snad nejzásadnější změnou od založení automobilky v roce 1916.

Jak možná víte, znak odkazuje na minulost, jelikož BMW vzniklo z pozůstatků společnosti Rapp Motorenwerke, která se na počátku dvacátého století zabývala konstrukcí leteckých motorů.

Odtud se vzala inspirace pro logo ztvárňující roztočenou vrtuli na obloze. Barevná kombinace modré a bílé pak pochází ze státních barev vlajky a znaku Bavorska, tedy oblasti, kde bylo BMW založeno.

Můžeme tedy říci, že zásadní proměna loga nastane až nyní, bezmála sto let od založení automobilky. Celá věc ale není zas tak šokující, jelikož nová černobílá loga dostanou pouze exkluzivní vrcholné modely. Novinku tak můžeme čekat u BMW řad 7 a 8 a chystaného SUV X7.

BMW v tomto rozhodnutí vidí hlavně rozlišení prémiových vozů od zbytku modelové řady. Na propagačních materiálech u těchto aut se pak značka také vrátí k úplnému, nezkrácenému jménu Bayerische Motoren Werke, jak je vidět na videu níže a fotkách v galerii. Nová loga přímo na autech však BMW zatím neukázalo.