Fabia loni hlásila 21 730 registrací, což představuje téměř 43procentní podíl v segmentu malých aut. Malá škodovka je tedy první volbou velké skupiny zákazníků.

V předchozích dílech našeho seriálu o autech segmentu B, jsme si ve dvou cenových hladinách prošli trh s ojetými auty. Podívali jsme se na ojetiny za 100 000 korunza 200 000 korun a ukázali, co lze za tyto peníze pořídit.

Tentokrát se ale zaměříme na ceníky nových automobilů v dané třídě.

I dnes ovšem začínáme Fabií, která se chlubí první cenou 241 900 korun. Za tu dostaneme nejnižší výbavu Active bez rádia a klimatizace, a také základní motor 1.0 MPI (litrový tříválec) o výkonu 60 koní.

Výhodněji vypadá linie Trumf, která je doplněná o klimatizaci, elektricky ovládaná přední okna, elektricky ovládaná zrcátka, rádio a další prvky. Vychází na 244 900 korun se základním motorem, nebo na 280 900 korun s přeplňovaným čtyřválcem 1.2 TSI o výkonu 90 koní.

Kompletní ceník najdete zde.

Jak si ovšem stojí proti vybraným konkurentům v oblasti základních cen, výbavy a motorizací?

Na tomto místě se ještě hodí připomenout, že v letošním roce očekáváme příjezd několika zajímavých rivalů, například nové generace Fordu Fiesta či Suzuki Swift.