Mazda MX-5 oslaví kulatiny za měsíc. Bude speciální edice

Oslava 30. narozenin proběhne na chicagském autosalonu, kde byl v roce 1989 tento nejprodávanější roadster na světě poprvé představen.

9.1.2019 Jiří Švamberk
Mazda MX-5 Miata 30th Anniversary Edition
Zdroj: Mazda

Už je to 30 let, co Mazda chytře využila díry na trhu a podle receptu Colina Chapmana vyrobila lehký, hbitý a především levný roadster, který doslova uchvátil celý svět. Mazda MX-5 se chlubí titulem nejprodávanějšího sportovního vozu všech dob.

Výroční edice, kterou výrobce pojmenoval Mazda MX-5 Miata 30th Anniversary Edition, se představí na autosalonu v Chicagu, jehož brány se otevřou příští měsíc, konkrétně 7. února.

Kromě jedné fotografie nejsou k dispozici žádné bližší informace, nicméně z fotky se dá vytušit, že v pořadí další „aniversarka“ bude mít jasně oranžovou, případně červenou barvu karoserie a určitě bude vycházet z provedení RF s pevnou skládací střechou. Variantu s plátěnou střechou samozřejmě vyloučit nemůžeme.

A skvělé novinky z Hirošimy nekončí. Kromě představení výročního modelu Mazda také konečně spustila renovační program, v jehož rámci nabízí kompletní nabídku náhradních dílů na první generaci. Tedy alespoň pro japonský trh.

V galerii si můžete prohlédnout předchozí výroční modely Mazda MX-5.

9.1.2019 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×