Mazda v Ženevě představila třetí crossover CX-30, který tak vypadá, jako zvýšený model Mazda 3. Novinka je postavena na základech platformy Skyactiv-Vehicle Architecture, kterou CX-30 sdílí právě s nedávno představeným hatchbackem/sedanem 3. Rozměrově je na tom tak, že na délku měří 4395 mm (Mazda 3 měří 4459 mm), na šířku 1795 mm (1797 mm), na výšku 1540 mm (1440 mm). Rozvor měří slušných 2655 mm (2725 mm). Do zavazadelníku se vejde maximálně 430 litrů.

Stejně jako zvenku, také uvnitř vypadá nová Mazda CX-30 velmipodobně hatchbacku 3. Uvnitř je hlavním tématem je opět vystouplý 8,8palcový displej infotainmentu, který je s „trojkou“ shodný. Stejný je například ještě přístrojový štít, panel klimatizace, středový panel atp.  

Nová Mazda CX-30

Mazdu CX-30 budou pohánět stejné motory Skyactiv jako výše zmiňovanou Mazdu 3, a to včetně unikátního motoru Skyactiv-X, kombinujícího zážehový i vznětový princip spalování. Všechny zážehové motorizace jsou vybaveny mild-hybridním systémem s malým elektromotorem a akumulátorem na přední nápravě.

Mazda pro novinku připravila pohon všech kol i-Active AWD a také řadu nejmodernějších asistenčních systémů, jako je například monitoring stavu řidiče nebo detekce blížících se vozidel v křižovatce. Na výběr bude jak manuální, tak automatická převodovka, a to v závislosti na zvolené motorizaci.

V galerii si můžete novou Mazdu CX-30 detailně prohlédnout.