Mercedes-AMG skutečně plánuje rivala pro dvojčata Boxster a Cayman.

Na začátku letošního roku se objevila informace, že Mercedes-AMG hodlá rozšířit modelové portfolio o malý dvoumístný sportovní model, který by si vyšlápnul na úspěšné Porsche Boxster a Cayman. Od té doby projekt nabral jasnější kontury.

10.7.2018 Jiří Švamberk
Zdroj: Mercedes-Benz

Není velkým tajemstvím, že Mercedes-Benz SLC se v poslední generaci neprodává podle očekávání a vedení v novém modelu Mercedes-AMG vidí jeho nepřímého nástupce. Dobře informované zdroje z Mercedesu potvrdily, že vedení ma sutečně na stole koncept nového sportovního modelu, ovšem vše je zatím v procesu schvalování.  

Na rozdíl od SLC se uvažuje o motoru uprostřed vzadu, a také o provedení s pevnou střechou. Nový sportovní model Mercedes-AMG by se měl zařadit pod tři roky starý Mercedes-AMG GT.

Takhle by podle renderu bristského Autocaru mohl vypadat připravovaný model Mercedes-AMG.

Mluví se nejen o dvou karosářských provedeních, ale také o dvou motorizacích, které nejspíš budou vycházet z těch, co pohání ostré hatchbacky Mercedes-Benz – tedy o A45 a připravovaný Mercedes-Benz A35. Později se mají objevit také okruhově orientovaná verze, kterou by Mercedes-AMG po vzoru Porsche GT4 Clubsport rád nabízel soukromým klientům jako závodní náčiní.

Pokud se chystaný automobil dostane do výroby, půjde již o pátý svébytný model Mercedes-AMG.

10.7.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×