Už na autosalonu v Ženevě se Maybach představí v drobném faceliftu, jenž mu dopřeje hlavně osobitější design. Novinkou je mříž chladiče s vertikálními lamelami nebo nová dvacetipaprsková kola s lesklou povrchovou úpravou. Jen škoda, že nebyl Maybach osazen také svým logem, trčícím z přídi. Místo toho se zde nachází klasická hvězda Mercedesu a originální logo Maybach je k vidění pouze na C sloupcích.

Zásadní změnou pro rok 2019 je také selekce dvoubarevných laků, které byly pro Maybach dříve typické. Na výběr je devět různých kombinací, a aby bylo dosaženo co nejhlubšího lesku, jsou naneseny dvě krycí bezbarvé vrstvy. První vrstva laku se navíc před nanesením druhé ručně brousí.

Uvnitř zůstává vše více méně při starém. Maybach má oproti dlouhé třídě S o 254 mm delší rozvor i celkovou délku. Celkem tedy měří 5 461 mm a chlubí se vskutku královskou porcí místa na polohovatelných zadních sedadlech. Nechybí zde přehršel ambientního osvětlení, obrazovky na opěradlech zadních sedadel a samozřejmě nejvybranější materiály, zahrnující prošívanou kůži Nappa či ušlechtilé dřevo.

Na výběr jsou dvě motorizace, obě benzínové, přeplňované a patřičně výkonné. Základní osmiválec S560 4Matic má objem čtyř litrů, výkon 469 koní (345 kW) a točivý moment 700 Nm. Z nuly na sto akceleruje za 4,9 sekundy.

Volbou skutečných aristokratů se však stane dvanáctiválcové provedení S650, osazené šestilitrovým motorem o výkonu 630 koní a točivém momentu 1001 Nm. Zde se zrychlení z nuly na sto odehrává za 4,7 sekundy.

Do prodeje jde vůz hned měsíc po ženevském autosalonu a cena se gentlemansky neuvádí.