Městská policie převzala 16 strojů s dvoulitrovým dieselem, automatickou převodovkou a pohonem všech kol, tedy v té nejdražší možné konfiguraci. Pokud vás zajímá cenovka, každé auto stálo 396 930 korun bez DPH.

Vozy dostanou hlídky městské policie v Praze, a přestože mají být využívány především v okrajových částech metropole, jako jsou lesoparky, zahrádkářské kolonie a podobně, nelze v tomto pořízení několika SUV nevidět jistou ironii.

Čtěte také: Nová Toyota Supra si od BMW vypůjčí elektroniku i automatickou převodovku

Nedávno totiž vedení města rozjelo kampaň proti vozidlům kategorie SUV a proti jejich používání v ulicích města.

Součástí akce bylo i níže uvedené video, které poněkud bizarním způsobem popisovalo domnělé nedostatky a nevýhody těchto vozů. Podle vedení města jsou prostě SUV špatná, ať už rozměrově, jejich výhledem z kabiny nebo vyšší spotřebou paliva, respektive znečišťováním ovzduší.

Celou kampaň jsme již dříve podrobně rozebrali v této glose.

Čtěte také: Kia ukazuje své nové malé SUV. Stonic se začne prodávat ještě letos

Nová policejní vozidla budou využívat zejména obvodní ředitelství Městské policie Praha 4 až 9 a 12 až 15. Nová vozidla nahradí ta, která jsou již na hranici životnosti a náklady na jejich provoz jsou ekonomicky nevýhodné.

I přes tyto informace je však celá situace s nákupem SUV minimálně úsměvná. Musíme tedy doufat, že pokud se některá hlídka s novým Hyundaiem objeví v těsných ulicích hlavního města, nesrazí po silnici pobíhající holčičku, dostanou se na místo činu včas, budou mít kde zaparkovat a nikoho při své jízdě neohrozí.

Zdroj: Youtube