Je tradicí, že úpravy od John Cooper Works si všimnete už z venku. Aby taky ne, když přední nárazník používá větší otvory přívodu vzduchu a celý bodykit vypadá agresivněji. Přibyl nový střešní spoiler, rychlé pruhy a speciální JCW litá kola buď v osmnáctipalcovém, nebo devatenáctipalcovém rozměru. Klasikou je také hromada znaků a plaket s logem JCW.

Uvnitř usednete do nových sportovních sedaček s integrovanými opěrkami a sportovní náladu přináší i upravený multifunkční volant a sportovní řadička. Ve standardní výbavě najdete LED světlomety, tempomat s funkcí automatické brzdění, zadní parkovací senzory a 6,5palcový nebo větší 8,8palcový infotainment systém.

Čtěte také: Klasická Alfa. Doplnit kapalinu do ostřikovačů ve sporťáku 4C není jen tak

Stejně jako zbytek modelů JCW dostal nový Countryman dvoulitrový benzínový čtyřválec s turbodmychadlem, který produkuje 231 koní (170 kW) a 350 Nm točivého momentu v rozsahu od 1450 do 4500 ot./min.

Tyto hodnoty dokážou ostrý Countryman vystřelit z klidu na 100 km/h za 6,5 vteřiny. Čas je dosažený s osmistupňovou automatickou převodovkou a systémem rozjezdu Launch Control. Pokud však chcete manuální šestistupňovou skříň, Mini vám nebude bránit a v nabídce ji stále má.

Všemu dále pomáhá elektronický systém pohonu všech čtyř kol (označovaný jako ALL4), který je nyní standardem a byl proti starší verzi prý o trochu vylepšen. Nyní dokáže přeposlat skoro všechnu sílu na zadní kola.

Čtěte také: Opel představil crossover Crossland X. Novinka nabídne jen pohon předních kol

Nakonec rychlé Mini vybavili podvozkem s tužšími pružinami a tlumiči, čtyřpístkovými brzdami Brembo a systémem variabilního řízení.

V nabídce by se měl Mini John Cooper Works Countryman objevit zřejmě již v létě. O cenách bohužel zatím nic nevíme.