Modernizace Mini se týká standardních hatchbacků v třídveřové a pětidveřové formě, tedy verzí One, Cooper a Cooper S, ale také otevřeného kabrioletu Mini Cabriolet.

Na přídi se Mini dočkalo nových standardních halogenových světel, přičemž lampy s LED technologií budou za příplatek. U těch jsou navíc parádně zpracovány blinkry a denní svícení ve formě kruhů uvnitř světlometů. Vepředu si všimneme i nového černobílého loga Mini, které bude od letoška na všech nových modelech.

Vzadu dostalo Mini rovněž nové světlomety, kdy příplatkové LED lampy mají stylovou grafiku vlajky Spojeného království. Do široké nabídky barev karoserie se poté přidaly nové odstíny šedé, modré a oranžové metalízy. Novinkou je i černá barva Piano Black, u které budou normálně chromové části karoserie nahrazeny černými díly. Nakonec jsou k mání i nová kola z lehké slitiny.

Exteriér i interiér vozu si můžete dále upravit podle vlastních přání skrze dříve uvedený personalizační program, v němž si budete moci dokonce navrhnout originální díly karoserie, obložení palubní desky a další vychytávky.

Uvnitř modernizovaného Mini dominují hlavně nové technologie. Zbrusu nový je infotainment systém s 6,5palcovým displejem, který může být za příplatek nahrazen větší 8,8palcovou dotykovou obrazovkou.

Konektivita systému byla rozšířena o technologie 4G LTE, podporu Apple CarPlay a personálního asistenta, jenž vám pomůže třeba s naplánováním ideální trasy, odjezdu a příjezdu, a to v závislosti na informacích z kalendáře vašeho smartphonu. Nové Mini tedy bude vědět, jak jste zaneprázdnění a podle toho naplánuje cestu.

Větší technickou novinkou je nová volitelná sedmistupňová automatická převodovka. V rámci motorizací pak u hatchbacků a kabrioletu Mini zůstává všechno při starém, kdy je možné si vybrat z přeplňovaných tříválcových a čtyřválcových benzinových i naftových motorů.

Do prodeje by se mělo modernizované Mini dostat už zanedlouho, přičemž naživo bude za pár dní oficiálně představeno na autosalonu v Detroitu. České ceny zatím nebyly zveřejněny.