Vidina prvního elektromobilu značky Mini dostala jednoduchý název Electric Concept. Automobilka jej uvádí jako ideální prostředek pro městský provoz, který spojuje ikonický design moderních Mini, motokárové jízdní vlastnosti a odkaz na původní Mini, jež bylo z podstaty perfektně navrženým městským vozítkem.

Design konceptu přináší mnohem futurističtější pohled na současnou modelovou řadu s uhlazenou karoserií, aerodynamicky upravenou přídí a LED světlomety.

Kola o rozměru 19palců mají unikátní vzhled a využívají části pro snížení odporu vzduchu, jež byly vyrobeny pomocí 3D tisku. Karoserie pak kombinuje matně stříbrný lak s výraznými žlutými prvky a grafika zadních svítilen odkazuje na britskou vlajku.

Proti normálnímu vzhledu Mini je zde i pár průduchů v předním nárazníku, křidélek v oblasti prahů a zadní difuzor, zajišťující lepší obtékání vzduchu. Tyto díly jsou vyrobeny z laminátu pro snížení hmotnosti vozu.

O pohonném ústrojí Mini zatím nic neříká a na více informací o elektromotoru, bateriích a dojezdu si budeme muset zřejmě počkat ještě pár týdnů. Veřejnosti se má totiž koncept elektrického Mini představit naplno na autosalonu ve Frankfurtu.