I když se u nás zatím nejedná o příliš známý model, je Space Star v Evropě jprodávanějším modelem japonské značky Mitsubishi. Současná generace byla v prodeji již šest let a není tedy divu, že přišel čas na facelift.

Od dosud prodávané verze je vůz snadno rozpoznatelný díky agresivní přídi upomínající na další modely značky - například ASX nebo L 200. K tomu, aby vůz při pohledu zezadu vypadal nižší a širší, přispívá nový zadní nárazník, společně s přepracovaným designem zadních kombinovaných světel.

V interiéru se dají naleznout nové výplně dveří s látkovým čalouněním, přibyl odkládací prostor pod palubní deskou a přístrojový štít získal nový design.

Pod kapotou pracují nové zážehové tříválce. Buď lze zvolit verzi s objemem rovný jeden litr a výkonem 71 koňských sil, případně "dvanáctstovku", která poskytne o devět koní více. S nimi se pojí rovněž nová pětistupňová manuální převodovka, případně automatické ústrojí s proměnlivým převodem.  Má dokonce tři různé režimy pro jízdu vpřed. D je pochopitelně ten klasický, DS si rozumí se sportovní ízdou a naopak L se volí, pokud auto jede pomalu a jsou zapotřebí "krátké" převody. Kombinovaná spotřeba je nízká - podle provedení vozu od 4,5 do 4,6 litru.

Klimatizace a rádio až ve druhé výbavě

Základní výbava Inform obsahuje šest airbagů, elektrické ovládání předních oken a zrcátek, dešťový a světelný senzor, denní svícení. V porovnání s dosud nabízenou verzí Entry v ní chybí centrální zamykání s dálkovým ovládáním i rádio. To ale kompenzuje nízká cena. Zatímco dosud šlo auto u tuzemských dealerů koupit nejméně za 239 850 Kč, nyní si ho můžete odvézt za situace, že složíte 224 850 Kč.

Druhým stupněm výbavy pak je Inform +, v němž už je zahrnuta například klimatizace i rádio s přehrávačem CD a MP3 a přijímáním digitálním systému. Také pak zmiňované centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Příplatek za tyto užitečné prvky je už ale citelných 41 000 Kč.

Nejdražší verze má označení Intense. Takové vozy pak už mají také tempomat, kola z lehkých slitin, mlhovky, parkovací kameru, automatickou klimatizaci, kola z lehkých slitin s průměrem 15 palců, bezklíčkové startování i zatmavená zadní okna. Takový exemplář Space Staru přijde zákazníka na 365 850 Kč.

Za příplatek necelých 25 tisíc lze získat navigaci s parkovací kamerou a za dalších 23 tisíc designový paket Sport. Jeho součástí jsou rovněž třeba boční lemy prahů, spodní kryt předního nárazníku, chromovaná koncovka výfuku i textilní koberce.

Mitsubishi Space Star měří na délku 3 845 milimetrů, vysoké je 1505 milimetrů. Do kufru lze naložit náklad s objemem 235 litrů.