Rodinné SUV Mitsubishi ASX se v Evropě  v první generaci nabízelo v letech 2010 - 2021. Vozu, který během svého životního cyklu prošel řadou modernizací, se v tomto regionu prodalo bezmála 380 000 kusů.

V naší fotogalerii si tento model můžete připomenout.

Další generace vstoupí do prodeje již na jaře příštího roku. Automobilka již zveřejnila první fotografickou upoutávku, která prozrazuje, že design bude odlišný od modelů, které značka se třemi diamanty ve znaku v současnosti na různých trzích nabízí.

Přední partie bude zakulacená a hlavní světlomety se rozdělí vždy do tří segmentů.

Mitsubishi Vision Ralliart
Mitsubishi ukáže koncept Ralliart. Jak to bude s Outlanderem pro Evropu?

Přesné technické informace Mitsubishi sdělí později. Zatím je jasné jen to, že kromě spalovacích motorů budou moci zákazníci volit také hybridní nebo plug-in hybrídní pohonné ústrojí. Nové ASX bude postaveno na podvozkové platformě CMF-B aliance Renault-Nissan-Mitsubishi a vyrábět se bude ve španělském závodu Valladollid automobilky Renault. Nyní tam z výrobní linky sjíždí například Renault Captur, se kterým nové Mitsubishi bude sdílet také řadu dalších dílů.

„Mitsubishi Motors se chlubí bohatou tradicí v segmentu SUV a také bylo prvním výrobcem, který uvedl plug-in hybridní SUV, tedy Outlander PHEV a nyní Eclipse Cross PHEV. Obliba kategorie SUV v Evropě neustále roste, a jelikož se plug-in hybridy stávají mainstreamovou záležitostí, jsme připraveni navázat na tyto tradice příští generací modelu ASX," zdůvodnil to generální ředitel Mitsubishi v Evropě Frank Krol.

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (2021)
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV dobijete opravdu rychle. Ceny jsou od 949 950 Kč

V současné době evropští dealeři Mitsubishi, včetně těch na území České republiky, prodávají jen tři modely. Jedná se o mětské malé auto Space Star, dále SUV Ecllipse Cross s plug-in hybridním pohonem a doprodávají pick-up L-200..

Zatím se neví, zda se do Evropy začne dovážet nová generace velkého SUV Outlander.