Studie, která se jmenuje Toyota Gazoo Racing Supra Racing Concept, viditelně naznačuje, co můžeme od nové Supry v oblasti vzhledu očekávat. Produkční varianta v pořadí už páté generace by měla dorazit v roce 2019.

Je jasné, že koncept závodního vozu přitahuje pozornost agresivním bodykitem s řadou prvků, které mají za úkol vylepšit chování na závodním okruhu. Zkuste si je odmyslet a dostanete novou Supru. A pak zjistíte, že by se produkční verze opravdu mohla podobat studii FT-1 z roku 2014.

Zatímco design si už alespoň trochu představit můžeme, s technikou je to horší. Toyota neprozradila nic, ani pokud jde o koncept závodního vozu. Víme jen, že studie využívá klasické uspořádání s motorem vpředu a pohonem zadních kol.

Samozřejmě již dlouho víme, že Supra bude sdílet platformu s novým roadsterem BMW Z4. Toyota zřejmě bude nabízet hned několik verzí, přičemž ve hře jsou motory od BMW, tedy čtyřválce a řadové šestiválce, mluví se však i o vidlicovém šestiválci z dílen Toyoty. Ve všech případech je velice pravděpodobné přeplňování minimálně jedním turbodmychadlem.

Očekává se příjezd také hybridní varianty.

Nová Supra nabídne nejen automatickou převodovku, ale pro správné nadšence prý bude k mání i klasická manuální převodovka.

Objevily se také zprávy o předpokládané hmotnosti, která se má pohybovat okolo 1490 kg ve verzi s plnou výbavou a těžší automatickou převodovkou. Což nezní vůbec špatně ve srovnání s poslední, čtvrtou generací Supry z 90. let, která vážila v závislosti na variantě také kolem 1500 kg.