Co vznikne, když k jednomu stolu pozvete experty z Bugatti, Lamborghini, McLarenu, Mercedesu, Pagani a Porsche? Tak by mohla začínat automobilová hádanka, jenže pro designérské studio Pininfarina je to skutečnost. Firma, která téměř 90 let navrhuje karoserie nejrůznějších vozů se rozhodla postavit své první vlastní sportovní auto. A debutovala ve velkém.

Projekt zaštítil vnuk zakladatele značky a pojmenoval po něm i první vůz společnosti. Pininfarina Battista je elektromobil s extrémně výkonným motorem. Podle měření dosahuje síly 1874 koní a k tomu 2300 Nm točivého momentu. Díky tomu může přímo šokovat parametry. Z nuly na stovku mu akcelerace zabere 2 sekundy. Z nuly na 300 km/h to trvá 12 sekund. Maximální rychlost: 350 km/h.

Motor a baterie dodala chorvatská společnost Rimac, která stojí za aktuálně nejvýkonnějším elektromobilem světa. Model C_Two má sílu 1888 koní a točivý moment také 2300 Nm. Jak je patrné, oba vozy jsou tedy v silném příbuzenském vztahu.

Rimac dodal kromě elektromotoru také baterie. Ty mají obří kapacitu 120 kWh. Auto by tak díky nim mělo na jedno nabití ujet až 450 kilometrů, řeč je ale samozřejmě o ideálních podmínkách včetně toho, že řidič nebude zběsile využívat výkonu svého supersportu.

Cena prvního vozu studia Pininfarnia zatím není známá. Vzhledem k práci, kterou do něj firma vložila, se dá ale odhadovat v desítkách milionů korun. Ostatně, pokud patříte mezi velmi bohaté nadšence do elektromobility, stavte se na stánku Pininfariny v Ženevě. Auto si zde už lze rezervovat. Jen dojeďte co nejdříve, v plánu je výroba pouze 150 kusů. Produkce se rozběhne příští rok.