Na konci 70. let představila divize "M" mnichovské automobilky BMW svůj první počin - supersport M1. Nyní, v čase, kdy se blíží padesátileté výročí zavedení této proslulé značky, druhý model.

Na to, jak bude vypadat, se můžete podívat do naší fotogalerie.

Auto, které se zatím představuje ve formě konceptu, dostane historicky nejvyšší výkon ze všech "M" vozů. Plug-in hybridní ústrojí, které se skládá kromě vysokonapěťové baterie také ze zážehového osmiválce a elektromotoru, poskytne 750 koňských sil a 1000 Newtonmetrů točivého momentu.

BMW 4 Gran Coupe ve verzi M 440i X-Drive
BMW má na sklonku roku řadu novinek. Mezi nimi i pohledné pětidveřové kupé

Auto také dostane možnost ujet až osmdesát kilometrů čistě na elektřinu.

V prodeji od 2023

Karosérie konceptu má ostře řezané rysy, které se při přípravě sériové verze zřejmě částečně vyhladí. Nicméně, je velmi pravděpodobné, že na přídi zůstanou dvě obří ledviny a na zádi dvojité koncovky výfuků, které jsou umístěny nad sebou.

Interiér již je méně inovativní. V souladu se současným trendem napříč značkami jsou na palubní desce dva displeje (přístrojový štít a multimediální obrazovka) propojené do jednoho celku.

Testovali jsme BMW X1 - vhodný model pro řidičky
Test ojetého X1: Hodně BMW, trocha kompromisů…

Zajímavé pak je umístění displeje s údaji o klimatizaci mezi dva nízko umístěné výdechy vzduchu uprostřed palubní desky. Na středové konzoli pak je ještě panel pro ovládání audiosystému.

Produkční verze se má představit v průběhu příštího roku, do prodeje pak BMW XM vstoupí v tom následujícím.