Pokud jste v poslední době seděli v nějakém moderním automobilu se zábavním systémem a navigací, určitě jste přemýšleli nad tím, proč je i v roce 2019 o poznání méně uživatelsky přívětivý než váš chytrý telefon. Pomalé reakce, těžké zadávání adresy, špatné informace o dopravě nebo nepřehledná grafika jsou v době moderních smartphonů ostudou. To by se ale teď mohlo změnit.

Google totiž dokončil práci na svém novém operačním systému Android Automotive OS, o kterém hovoří už od roku 2017. Jako první ho na palubu dostane plně elektrické Volvo XC40, které si odbude svou veřejnou premiéru 16. října, tedy přesně za týden.

Elektrické Volvo XC40 v detailu
Volvo už láká na svůj první elektromobil. Sází na své oblíbené téma: bezpečnost

Operační systém má logicky více přiblížit ovládání zábavního zařízení v autě mobilním telefonům. Dokazují to i první snímky a propagační video (najdete ho pod článkem), které ukazuje známé ikony, mapu i funkce. Například mapa má být díky Googlu neustále aktualizovaná a problém nebudou ani živé informace o stavu dopravy na cestě.

Velký potenciál má také možnost nakupovat aplikace přes obchod Google Play Store. Některé automobilky už nákup aplikací pro svůj operační systém umožňují, je ale velmi omezený. Google otvírá prostor pro vývojáře, kteří nakonec mohou udělat cestu autem o něco zajímavější. Podívejte se na následující video, takto by měl Android Automotive OS fungovat:

Zdroj: Youtube