Co se týče ostrých hatchbacků, Nissan nikdy nevyráběl masově uznávané modely. Pokud mu ale zákazníci dali šanci, 16ventilová ostrá provedení běžných modelů, jako byl třeba Nissan Sunny, jízdně patřila k tomu nejlepšímu, co jste si mohli dopřát.

Poslední roky však Nissan žádný sportovně střižený sériový model nepředstavil, posledním zůstává velmi zdařilý Juke Nismo RS. Nyní na trh uvádí ostřejší Micru označenou jako N-Sport. Malý hatchback má pod kapotou zcela nový přeplňovaný tříválec 1,0 DIG-T se 115 koňmi, který vyvinula aliance Renault-Nissan-Mitsubishi společně s Daimlerem.

Kromě nového motoru je Micra N-Sport vybavena řadou kosmetických vylepšení, jmenovitě koly a kryty zpětných zrcátek s karbonovým vzorem, leskle černými detaily na blatnících a předním i zadním nárazníku a zatmavenými skly. Nechybí ani označení N-Sport.

Uvnitř vozu se verze N-Sport vyznačuje alcantarou čalouněnými sedadly a mezi nadstandardní prvky výbavy se řadí například bezdotykové odemykání a startování, černá stropnice nebo sportovní koberečky.

Micra N-Sport by v Evropě měla být k dispozici také ve 100koňové variantě, a jejím cílem nejsou ostré hatchbacky v pravém slova smyslu, spíše výbavové edice, jako je například Fiesta ST Line nebo VW Polo R-Line.

Novinku od Nissanu si můžete detailně prohlédnout v naší galerii.