Není zcela jisté, na koho je přesně tato speciální výbava zaměřena, předpokládáme však, že na mladé lidi, kteří si dobrodružného života užívají naplno a chtějí mít své cestování perfektní zdokumentováno z ptačí perspektivy.

Onou kvadrokoptérou je model Parrot Bebop 2, který váží kolem 500 gramů, je vybaven 14megapixelovou kamerou a ve vzduchu vydrží až 25 minut.

Čtěte také: Kolik peněz vydělávají rychlostní radary? Tyhle částky vás ohromí

Ovládání dronu je zajištěno dálkovým ovládáním, přičemž natáčený obraz uvidíte skrze vychytávku jménem Parrot Cockpitglasses, což jsou zjednodušeně řečeno brýle, do nichž lze upevnit váš smartphone.

Dron má navíc GPS funkci, díky které dokáže automaticky sledovat auto a držet se v jeho blízkosti.

Samotný X-Trail v této výbavě jménem X-Scape nabízí kožené čalounění, elektricky nastavitelná sedadla vepředu nebo například panoramatickou střechu.

Čtěte také: Audi začíná prodávat ostrou RS 5. Na kolik vyjde 450 koní?

Zájemci o tuto specialitku se ale budou muset spokojit pouze s jedinou motorizací, a to s naftovou šestnáctistovkou o výkonu 130 koní (96 kW).

Dronem vybavených X-Trailů plánuje Nissan vyrobit asi jen 1200 kusů pro celou Evropu. Zda bude k dispozici pár kusů i u nás, zatím není jisté.

Britské ceny každopádně prozrazují, že k původní ceně normálního X-Trailu bude stát výbava X-Scape v přepočtu asi 15 tisíc korun navíc. Pokud by se k nám tato výbava přece jen dostala, očekávejte ceny startující minimálně na 720 000 korun.