Pro automobilku Honda je čtvrteční premiéra jejího modelu Jazz velkou událostí. Jde totiž o poměrně oblíbený hatchback a to nejen v Evropě, ale třeba i v řadě asijských zemích. Tam se může prodávat také pod názvem Fit. Rozdílné už ale bude jen jméno, protože vůz stojí na globální platformě.

Auto se jednoduchým a čistým designem zaujme výrazně pojatou přídí a oblými tvary. Uvnitř je moderně střižená palubní deska s dvouramenným volantem. Vůz nemá běžné ukazatele rychlosti a otáček, místo budíku dostal displej. Obrazovka s navigací a zábavním systémem je i na středu palubní desky.

Hyundai Tucson 2021 podle ruského webu.
Takhle by mohlo vypadat nové SUV z Nošovic. Na silnice vyjede za dva roky

Honda se ani u nového vozu nezbavila praktického řešení v podobě sedadel Magic Seats. Ta se vyklápí vzhůru, čímž dělají z druhé řady další zavazadlový prostor. Hodí se zejména na převoz větších předmětů, třeba rozměrné televize nebo menšího kola. Outdoorově smýšlející jedince potěší provedení Crosstar se zvýšeným podvozkem a plastovou ochranou do terénu.

Vzhledem k tomu, že se auto do prodeje dostane až v polovině příští roku, Honda se zatím rozhodla neuvádět podrobnější parametry k pohonu. Známý je jen fakt, že dostane klasický full-hybridní motor, který slibuje nízkou spotřebu. Auto bude vybaveno i moderní elektronikou včetně adaptivního tempomatu.