Toyota Camry je nejprodávanější model svého segmentu na celém světě. Ročně se ho vyrobí na 700 tisíc kusů! Na Starém kontinentě však příliš oblíbený nebyl, a tak místo něj Toyota uvedla Avesnis. Ani ten však příliš úspěšný nebyl, navíc jeho výrobní cyklus se blíží ke konci. Toyota tak místo něj znovu povolává model Camry, který se do Evropy vrací po dlouhých 14 letech.

Toyota Camry do Evropy vyšle pouze v hybridním provedení, protože v Evropě se hybridům začíná dařit. O pohon se tak postará atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 2,5 litru, který v kombinaci s elektromotorem poskytuje systémový výkon 160 kW.

Toyota chce v Evropě oslovit především fleetové zákazníky, protože hybridní modely mají mnoho úlev, ať už jde o poplatky při vjezdu do centra měst, jako tomu je v Londýně, nebo slevy na parkování, jaké zavedla například Praha.

Camry u nás půjde přímo proti Superbu, kterému je rozměrově velmi blízká. Jeho velkou devizou je především objemný zavazadelník, který nabízí 524 litrů, přičemž boduje hlavně šířkou 116 cm mezi podběhy.