Fotografie zveřejněné belgickým magazínem Autotijd nám prozrazují design nového Audi A1 již pěkně ze všech stran včetně pohledu do interiéru. Je přitom vidět, že hatchback naváže na prvky současných modelů Audi, všude vidíme hrany a punc agrese.

Příď je o cosi hranatější a velkými, avšak částečně falešnými otvory v nárazníku může připomínat i ostré RS modely, zatímco nechybí šestiúhelníková maska chladiče a užší LED světlomety. Zajímavostí je trojice malých průduchů hned pod linií přední kapoty.

Nutno podotknout, že varianta na fotkách je vybavena příplatkovým S Line paketem pro trochu sportovnější výraz. Na zádi nechybí opět falešné výdechy na zadním nárazníku, stylový difuzor a dvojitá koncovka výfuku. Zadní LED lampy pak ztratily své oblé tvary z dřívější generace a možná byste je designem tipovali na konkurenci od BMW.

Interiér přichází s kompletní proměnou, palubní deska opět zaujme hranami a pryč jsou nakonec i dříve kulaté výdechy klimatizace. Uprostřed je samozřejmostí nejnovější dotykový displej infotainmentu, přičemž analogové budíky před řidičem vystřídal dle posledních trendů plně digitální štít.

O technice uvnitř toho prozatím moc nevíme, ale jako základ nového hatchbacku poslouží osvědčená platforma MQB A0 koncernu VW. Očekává se přitom, že A1 zase o něco naroste, čímž nabídne cestujícím více prostoru včetně rozměrnějšího zavazadelníku.

Pod kapotou se nejspíše dočkáme podobné nabídky motorů jako u Volkswagenu Polo, tedy přeplňovaných litrových tříválců i 1,5litrových čtyřválců. Později se určitě objeví také ostrá verze S1, která by mohla dostat turbem přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec o výkonu přes 250 koní (184 kW).

Spekuluje se ovšem, že Audi zcela vyhodí z nabídky A1 naftové motorizace a jejich místo zaujmou mild-hybridní benzinové jednotky.

Oficiální představení nového Audi A1 by mělo proběhnout už v následujících dnech. Do prodeje se novinka dostane zřejmě ještě před koncem letošního roku.