Svalnaté tvary, agresivní příď a řada moderních technologií. Tak se dá charakterizovat další letošní novinka automobilky se čtyřmi propojenými kruhy ve svém logu. Audi Q3 přijde brzy na trh již ve své druhé generaci a mělo by se stát jedním z nejlépe prodávaných modelů této značky.

V porovnání s první generací novinka povyrostla skoro o deset centimetrů a měří nyní 4485 milimetrů. Výška se o pět milimetrů snížila na hodnotu 1585 milimetrů a šířka naopak zvětšila o osmnáct milimetrů na nynějších 1849 milimetrů.

Ke zvětšení vnitřního prostoru napomohlo prodloužení rozvoru o 78 milimetrů. Ten je tak teď 2681 milimetrů. Za velmi dobrým prostorem pro cestující v kabině se nachízí na tuto třídu aut objemný zavazadlový prostor. Jeho objem činí 530-675 litrů. Menší hodnota platí v okamžiku, kdy jsou zadní posuvná sedadla v nejzazší zadní poloze, ta větší v opačné sotuaci. Sedačky lze posouvat v rozsahu patnácti centimetrů. Jejich opěradla jsou rozdělena v poměru 40:20:40.

Na palubní desce už nejsou analogové ukazatele. Displej uprostřed palubní desky může mít velikost až 10,1 palce, digitální je samozřejmě také přístrojový štít.

V době zahájení prodejů bude nové Audi Q3 dodáváno se čtyřmi motory. Tři jsou zážehové TFSI, zbývající pak TDI. Výkonové spektrum začíná na úrovni 110 kW (150 koní) a končí na 169 kW (230 koňských sil). Jak je v dnešní době typické, všechny agregáty jsou přeplňované. Základní verze se zážehovou patnáctistovkou s možností deaktivace dvou válců při nízkém zatížení má označení Q3 35 a bude se dodávat s pohonem předních kol a sedmistupňovou převodovkou S Tronic. Verze s manuálem přijde na trh na podzim.

Varianty s dvoulitrovým TFSI mají na zádi znaky 40 a 45 TFSI. Vždy jsou to "čtyřkolky" a vždy mají automat S-tronic. Vznětová varianta je Q3 35 TDI a jedná se o dvoulitrový turbodiesel s výkonem 110 kW. Ten se, pro změnu, pojí s mechanickou převodovkou a pohonem všech kol Quattro.

Vůz bude jezdit na kolech ve velikostech od 17 do 20 palců a nabízet se bude ve třech výbavových liniích. Kromě té základní ještě Audi design selection a s paketem S-Line. Oba tyto pakety zahrnují sportovní sedačky. Mezi prvky příplatkové výbavy patří například prémiový hudební systém Bang&Olufsen, adaptivní podvozek, systém řízení jízdní dynamiky Audi drive Select nebo světlomety Matrix LED.

Na evropské trhy, včetně toho českého, bude Audi vůz uvádět během letošního podzimu. Při této příležitosti vznikne i speciální edice, kterou bude možné rozpoznat například podle černých kruhů Audi na přídi.