Vidlicový osmiválec, dvě turba, a ne méně než 600 koní - to jsou v dnešní době základní parametry, pakliže Audi chce uspět proti nejbližší konkurenci v podobě BMW M5 a E63 AMG. A přesně takový automobil chystá Audi na frankfurtský autosalon 2019, kde představí neostřejší provedení nové „šestky“.

O pohon se postará dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 4,0 litru, tedy stejný motor, jaký lze najít v Porsche Panamera Turbo a Lamborghini Urus. V případě RS6 se výkon jistojistě přehoupne přes hranici 600 koní. Konkrétně by mělo jít o 605 koní, což je stejný výkon, jakým se může pochlubit stávající provedení performance.

Hnací síla bude přenášena na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňového automatu s měničem točivého momentu a tradičním středovým diferenciálem Torsen, kterému bude na zadní nápravě asistovat sportovní diferenciál quattro.

Nové Audi RS6 má být také výrazně lehčí. Úspora hmotnosti by se měla pohybovat okolo 80 kg a zásluhu má především použitá platforma MLB. Zrychlení z 0 na 100 km/h by tak mělo proběhnout ještě rychleji, než je stávajících 3,7 sekundy.

Ještě před oficiálním představením RS6 se ukáže také umírněnější provedení S6, a to jak v provedení sedan, tak i kombi. Čtyřlitrový V8 nahradí přeplňovaný vidlicový šestiválec o objemu 2,9 litru, který je lehčí a výkonnější. Z toho důvodu se očekává výkon 450 koní a 550 Nm. Samozřejmostí je 8stupňový automat a pohon všech kol quattro.