Milovníci BMW znají značku Alpina moc dobře. Malá firma sídlící nedaleko Mnichova dostává auta přímo z výrobní linky BMW, která pak upravuje do ještě zajímavější podoby. Posledním kouskem, který se jí dostal do roky, se stala nejnovější generace BMW řady 7. Top manažerský sedan na sebe přitahuje zájem hlavně kvůli obřím ledvinkám (spíš už ledvinám) na přídi. Objevit se má až v březnu v Ženevě.

Novinka z Buchloe se jmenuje Alpina B7 a pod kapotou nemá nic horšího, než upravený dvojitě přeplňovaný benzinový osmiválec o objemu 4,4 litru. Ten produkuje závratný výkon rovných 600 koní a točivý moment 800 Nm. I z toho vyplývá, že z 2,2 tuny těžkého auta si právě nic dělat nebude. Maximální rychlost Alpiny B7 je proto 330 km/h a na stovku dokáže vyrazit za 3,5 sekundy. To jsou údaje hodné supersportu!

Auto má chytrý vzduchový podvozek. Ten se v rychlostech nad 130 km/h sníží o 1,5 cm, aby se auto díky nižšímu těžišti ještě lépe ovládalo. Naopak je ho možné zvýšit až o 2 cm, to zase když potkáte nějaký nehezký retardér.

Samozřejmostí je u Alpiny luxusní výbava a zakázková výroba. Auto ve standardu jezdí na ikonických kolech Alpina o velikosti 20“, za příplatek jsou i 21“. Výrobce vylepšil brzdný systém a také odhlučnění podvozku, aby na palubě bylo ještě větší ticho. Použil i tlustší laminované sklo.

Není pak divu, že tahle luxusní raketa na kolech vyjde na nemalou částku. Firma míří s prodeji nejprve do USA, proto oznámila tamní cenu: 141 700 dolarů, tedy asi tři a čtvrt milionu korun. Bez daně!