Lidé chtějí crossovery a SUV ve všech dostupných velikostech, na což tuzemská automobilka pochopitelně reaguje. Na cestě je již představený Karoq, dále se chystá Kodiaq ve variantě s módní splývavou zádí a samozřejmě i malý crossover, postavený na základech Fabie.

Šéf zámořských prodejů automobilky Škoda Petr Šolc v rozhovoru pro australský web Motoring pak naznačil, jaké plány má značka dál.

Čtěte také: Rychlá Škoda Karoq RS má zřejmě šanci na výrobu. Takhle by mohla vypadat

Nedočkáme se prý třeba pick-upu, který byl propírán již dříve. V praxi by stačilo přepracovat model Volkswagen Amarok a plnohodnotný pick-up se znakem Škoda mohl být na světě, ovšem na tento počin nedojde. Investice do nového modelu by se totiž pravděpodobně nevyplatila, zejména vzhledem k faktu, že Škoda dosud nefiguruje na americkém trhu, kde je o vozy podobného zaměření největší zájem.

Příklon k SUV a crossoverům bude mít oběť i v řadách stávajících modelů. Nejmenší Citigo si za poslední roky hledá zákazníky poměrně těžko a trh malých městských aut pomalu upadá.

Aktuálně faceliftovaný model tedy dožije do roku 2019 nebo 2020, ale nástupce se již podle Šolce nedočká.

Doporučujeme: Škoda představuje novou výbavu pro Superb. Teď vás i namasíruje

Pro Škodu zkrátka nemá význam do malého auta investovat, když vyšší návratnost investic čeká v jiném segmentu.

Netřeba se ovšem obávat, že by touha po SUV ukončila kariéru i dalších mladoboleslavských modelů. Klasická trojice Fabia, Octavia a Superb stále tvoří klíčovou část nabídky značky a na jejich konec proto rozhodně nedojde. Otazníky ale panují kolem Fabie Combi či liftbacku Rapid.

Nepřehlédněte: Další SUV, konec Fabie Combi a Rapidu. Co všechno teď chystá Škoda?