Porsche 911 je sporťák s klasickými tvary. Proto se ani v nové generaci, která nese označení 992, příliš nemění. Jako vždy tu máme příď s vystouplými světlomety. Ty mohou nově být Matrix full-LED, tedy se schopností vykrývat protijedoucí vozy. Nový je také nárazník a příď se celkově rozšířila o již viditelných 45 mm. Auto tak působí víc dominantně.

Klasická silueta je stejná, ale designéři si pohráli s zádí, kde najdeme masivní výfuky, brzdová světla spojená dohromady jednou linkou, upravený nápis Carrera a také dvě nová světla posazená do úzkého vertikálního proužku na krytu motoru. Možná bude mít laik problém novou generaci rozeznat od té předchozí, hlavní ale je, že 911 pozná na ulici snad každý kolemjdoucí.

Uvnitř se ale designéři přece jen odvázali. Máme tu novou palubní desku, která klade větší důraz na displeje. Uprostřed trůní dotyková obrazovka zábavního systému, která pěkně navazuje na panel před spolujezdcem. Dá se očekávat grafika s vysokým rozlišením. Pod ní je nově umístěna pětice tlačítek, jde o základní funkce, jako jsou varovná světla. Na středové konzole ubylo tlačítek a páka automatu je vyloženě futuristická.

Porsche 911 Carrera 4S

Volant s extra nožičkou pro kruhový volič jízdních režimů už známe, nový je ale přístrojový štít. Tomu dominuje analogový otáčkoměr, který je nejen odkazem na minulost, ale snad povinnou součástí všech Porsche. Kolem něj najdeme dvě obrazovky, které už nemají obroučky, místo toho čtveřici budíků s informacemi o jízdě plně simulují. I díky těmto obrazovkám mohlo auto dostat také systém nočního vidění.

Porsche 911 vyrazí na silnice a na okruhy zatím ve dvou provedeních, tedy Carrera S a Carrera 4S s pohonem všech kol. Pohání je plochý benzinový šestiválec o objemu tří litrů, který produkuje výkon 450 koní, což je o 30 víc než v případě předchozí generace. Inženýrům se výkon povedlo zvýšit změnami, jako je úprava vstřiku paliva. Motor posílá sílu na kola přes osmistupňový automat.

Porsche 911 Carrera S dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 3,7 sekundy. Carrera 4S stovku pokoří ještě o desetinku rychleji. Jako vždy je možné dokoupit i sportovní balíček Sport Chrono se stopkami na palubní desce, který časy zkrátí ještě o další dvě desetiny, protože je možné využít rychlý start. Maximální rychlost Porsche 911 je 306 resp. 308 km/h. Spotřeba je 9 litrů benzinu na 100 km. Ale to se bude muset řidič hodně hlídat.

Jak bývá zvykem, auto je hned po představení možné objednávat. Má totiž už své německé ceny. Porsche 911 Carrera S stojí 120 125 eur, tedy asi 3 123 250 Kč, Carrera 4S vyjde na 127 979 eur, což je podle aktuálního kurzu 3 314 656 Kč.