Nabídka motorů u luxusních SUV Porsche Cayenne a Cayenne Coupé se v brzké době rozšíří o další volbu. Stane se jí verze Turbo S E-Hybrid, kterou známe už z modelu Panamaera. Jde o kombinaci dvojitě přeplňovaného čtyřlitrového V8 o výkonu 541 koní, se kterým je spárovaný elektromotor o síle 134 koní. Celkem jde tedy o 670 koní výkonu.

Auto by mělo zrychlit z nuly na 100 km/h za 3,6 sekundy, přitom maximální rychlost bude omezena na 292 km/h. To je poměrně dost na vůz, který se tváří jako ekologický. Automobilka zatím nezveřejnila údaj o kombinované spotřebě podle měření WLTP.

Porsche 911 Carrera a Carrera Cabrio
Porsche ukázalo základní 911. Nejlevnější Carrera vyjde na 2,7 milionu korun

Cayenne Turbo S E-Hybrid si na palubě s sebou veze baterie s kapacitou 14.1 kWh, které lze dobíjet palubní nabíječkou o výkonu 7,2 kW. To by mělo stačit na dvě a půl hodiny dobíjení s 240V zásuvky s 50A okruhem. Dojezd na jedno nabití zatím není známý, ale odhaduje se okolo 35 kilometrů.

Cena na českém trhu zatím není známá. Auto se ale bude prodávat za zhruba 3,6 milionu korun. Verze Coupé bude ještě o něco dražší. Ve výbavě ale nebude chybět prakticky kompletní nabídka luxusních prvků včetně silných keramických brzd.