To, o čem už se šuškalo několik měsíců nazpět, se nyní stává skutečností. Další generace oblíbeného supermini už není Toyota, ale Mazda, konkrétně model 2. Toyota tuto informaci oznámila včera, kdy internetovým světem kolovaly nejrůznější aprílové vtípky. Ovšem tohle, ač se to fanouškům Toyoty může zdát, vtip rozhodně není.
 
Toyota s Mazda in 7uspolupracovaly už na vývoji sedanu Yaris, který se prodává v USA. Také tento model má původ v modelu 2. Nicméně hatchback je daleko masovější a oblíbenější provedení, takže se příliš neočekávalo, že by Toyota zvolila stejný postup také v jeho případě.

Uniklý snímek pripravovaného modelu GTV.
Unikl první snímek nové Alfy Romeo GTV. V nabídce bude také jako hybrid

To znamená, že až na opravdu podivně působící přední část vozu se jedná o konkurenční Mazdu 2, která se ale například v USA vůbec neprodává, takže se navzájem nebudou kanibalizovat.
 
Nový Yaris od Mazdy převezme také zážehovou čtyřválcovou jednotku 1,5 litru, o hybridní verzi se nemluví, ale s ohledem na původ vozu je tato motorizace vysoce nepravděpodobná.

Nový Yaris je původně Mazda 2Zdroj: Toyota
 
Když už nic, Toyota ví, s kým se spojit. Poslední partnerství se Subaru, BMW či PSA přineslo opravdu dobré automobily a nový Yaris nebude výjimkou, neboť Mazda 2 je skvěle jezdícím vozem.
 
Světová premiéra nového Yarisu se uskuteční na autosalonu v New Yorku, který započne už za pár týdnu. V přiložené galerii se můžete na dvojče Mazdy 2 podívat.