Nejde o žádné další spekulace a zpráva pochází přímo od automobilky. Ve Volkswagenu se tak po měsících rozhodování konečně rozhoupali a nového „busíku“ se máme v prodeji dočkat už v roce 2022.

Novinka se má silně inspirovat elektrickým konceptem I.D. Buzz a bude součástí plánované ofenzivy německé značky na poli elektromobilů. Těchto „zelených“ modelů má v budoucnu přijít hned celá řada a nové MPV s retro prvky původního Volkswagenu Bus z 50. let bude jedním z nich.

Je těžké vidět pět let do budoucnosti, ale technika konceptu I.D. Buzz by se už naplno mohla dostat i do produkční verze. Má se tak jednat o vyspělý elektromobil s rozsáhle autonomním řízením.

Řidič by tedy během jízdy v určitých momentech nemusel ani sahat na volant. Díky rozvoru kolem 3300 mm by se do mělo Busu (nebo Buzzu?) vejít až osm pasažérů, počítat můžeme také s variabilním interiérem a elektrické pohonné ústrojí zřejmě zajistí místo hned pro dva zavazadlové prostory.

Každá náprava totiž využívá jeden elektromotor a poháněna jsou všechna čtyři kola. Kombinovaný výkon činí 374 koní (275 kW), což zajistí zrychlení z klidu na stovku za 5,3 sekundy. Maximální rychlost je 160 km/h.

Parametry studie vypadají skvěle a je pouze otázkou, jestli se přesně takové budoucnosti vážně dočkáme. Udávaný dojezd vozu je až 600 kilometrů na jedno nabití, navíc akumulátory o kapacitě 111 kWh - umístěné jsou v podlaze - nabízejí možnost rychlého nabíjení. Na 80% kapacitu prý budete mít při použití vhodné nabíječky nabito za půl hodiny.

Kromě civilní verze má nakonec Volkswagen v plánu vyrobit rovněž užitkovou verzi. Ta by se od standardní varianty neměla technicky nijak extra lišit.