A leccos už o něm víme. Novinka bude stát na upravené modulární platformě MQB, která dostane více vysokopevnostní oceli a bude lehčí. Podle britského magazínu Autocar Volkswagen plánuje tří- a pětidveřový hatchback a samozřejmě také kombík. Design by přitom měl být opět spíše evolucí současného provedení.

Změní se nabídka motorizací. Základem zážehové palety bude přeplňovaný litrový tříválec, který doplní nová, už nyní dostupná čtyřválcová jedna-pětka s označením 1.5 TSI Evo. Hovoří se však o tom, že v osmé generaci tento motor dostane filtr pevných částic.

Čtěte také: Omlazený Volkswagen Golf už má české ceny. Kolik stojí?

Úplnou novinkou bude 1,5litrový turbodiesel, který nahradí aktuální šestnáctistovku. Nabídku doplní upravený agregát 2.0 TDI v několika výkonových verzích. A objeví se samozřejmě také hybrid.

Zájemcům dá Volkswagen na výběr mezi šestistupňovými manuálními převodovkami a sedmistupňovými dvouspojkovými automaty. K vybraným verzím bude k dispozici pohon všech kol.

Výrobce kromě standardních variant Golfu i nadále počítá také se sportovními verzemi. Provedení GTI by mělo dorazit v roce 2020 a ve srovnání s tím aktuálním má být výkonnější a rychlejší.

Dosáhne toho přitom zajímavým způsobem, nové GTI totiž údajně obdrží hybridní techniku, konkrétně 48voltový elektrický okruh a elektromotor, který bude spojen se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Ta má přitom být pro GTI standardem. Že by tedy Volkswagen pro svůj oblíbený hot hatch nenabídl ručně řazenou převodovku? Uvidíme.

Čtěte také: Luxusní Hyundai versus veřejnost. Nový sedan lidé neznají, mají ho za Audi

Elektromotor by každopádně měl spalovacímu agregátu, kterým opět bude přeplňovaný benzinový dvoulitr, pomáhat, při ostré jízdě zejména přidáním točivého momentu. Další novinkou, o níž se hovoří, je elektricky poháněný kompresor, který prý nahradí klasické turbodmychadlo.

Cílem Volkswagenu je pochopitelně vytvořit úspornější pohonné ústrojí (alespoň na papíře), současně ale také výkonnější. Automobilka hovoří o výkonu nejméně 265 koní a zrychlení z nuly na stovku za méně než 6 sekund.