Renault už v České republice nebude nabízet model Scénic. Tedy kratší ze dvou variant rodinného velkoprostorového vozu (Gran Scénic v nabídce zůstává). Je to důsledek příchodu nové generace modelu Captur. Ten v porovnání se svým předchůdcem narostl do délky o plných deset centimetrů. V podélném směru teď měří 423 centimetrů. Má samozřejmě také větší kufr. Lze do něho naložit 400 litrů (dříve 377).

To ale v konečném důsledku znamená, že dealeři si oblíbený model Captur v novém vydání mohou dovolit nabízet za výrazně vyšší cenu než ještě před pár týdny starou verzi. A to navzdory faktu, že auto má výhradně pohon předních kol.

Renault Espace
Rodinný Renault Espace prošel faceliftem. Dostal i nová chytrá světla

Nyní vůz začíná na cenové úrovni 390 000 Kč, což je o citelných 80 000 Kč více než dosud. Na druhou stranu, kromě větších rozměrů auto nabízí také bohatší výbavu.

Základní verze Zen s tříválcovým motorem 1,0 TCE s výkonem rovné stovky koňských sil a pětistupňovou manuální převodovkou obsahuje také LED světla, systém pro sledování jízdy v pruhu, čtení dopravních značek, tempomat, aktivní nouzové brzdění, manuální klimatizaci, kožený volant, multimediální systém se sedmipalcovým displejem, elektricky ovládaná okna a zpětná zrcátka a šestici airbagů.

Vyznat se v ceníku není složité

Vyšší stupeň výbavy je pouze jeden - Intens. Jeho součástí je ale už i automatická klimatizace, navigace, parkovací senzory, kola z lehké slitiny, dvoubarevné lakování karosérie, elektrická parkovací brzda a lepší světlomety. Cenový odstup je přijatelných padesát tisíc Kč. Takové auto pak stojí přinejmenším 440 000 Kč.

Renault Clio
Poprvé s novým Renaultem Clio na českých silnicích: I u nás jezdí "za málo"

Kromě zmíněného základního agregátu si lze nechat do auta namontovat ještě čtyřválcovou benzinovou třináctistovku s výkonem 130, případně 155 koní. Tento nejvýkonnější motor je spojen výhradně se sedmistupňovým automatem, slabší verze, stejně jako diesel turbodiesel se 115 koňmi, můžou spolupracovat buď s tímto ústrojím nebo šestistupňovými manuály.

V létě pak bude možné získat ještě captur s pohonem typu plug-in hybrid.

Mezi konkurenty Capturu lze řadit například Peugeot 2008, ale také Škodu Kamiq, Volkswagen T-Cross a řadu dalších automobilů.