Rolls-Royce pokračuje v obměně svého modelového portfolia a po představení nového SUV Cullinan a osmé generace vlajkové lodi Phantom se schyluje také k uvedení nového Ghostu.
 
Soupeř pro Bentley Flying Spur prochází finálním testováním v Německu a podle špionážních fotek bude jeho design opět spíše evoluční než revoluční. Podobně jako tomu bylo v případě Phantomu. Zdali se na finální podobě Rolls-Royce Ghost bude podílet také Jozef Kabaň, není známé, ale tato možnost se kvůli finalizaci celého projektu zdá jako vysoce nepravděpodobná.
 

Personifikvaný nápis na víku zavazadelníku modele Škoda Scala
I automobilky mají smysl pro humor. Toyota i Škoda si vystřelily ze zákazníků


Nový Ghost bude i nadále mít zadní „sebevražedné“ dveře a typickou masku chladiče RR. Mezi modernější prvky patří laserové přední světlomety a zadní LED svítilny.
 
Největší změnou oproti stávající generaci je zcela nová hliníková platforma, která je pro tento Rolls-Royce unikátní. Dosluhující generace Ghostu byla postavena na ocelové platformě BMW řady 7, což někteří viděli jako slabinu, protože když chcete Rolls-Royce, tak chcete pravý Rolls-Royce.
 
Na zcela nové hliníkové platformě už stojí nový Phantom, který je o ve srovnání se sedmou generací o 30 % pevnější ve zkrutu. U Ghostu to bude o něco méně, protože platforma stávající řady 7 je relativně nová a mimořádně tuhá. Použití nové platformy přinese také úsporu hmotnosti, ovšem konkrétní čísla zatím nejsou známá.

Zamaskovaný Rolls-Royce GhostZdroj: archiv
 
Prozatím je známý také pouze jediný motor, a to 6,6 V12, který si Rolls-Royce upravil k obrazu svému. S velkou pravděpodobností nabídne více výkonu než BMW řady 7.
 
Další velkou novinkou bude pohon všech kol, natáčení zadní nápravy a 48voltový elektrický systém, který dovolí implementaci aktivních stabilizátorů.