Podle informací britského webu Just-Auto se zcela nová generace SUV Touareg dočká lehkého navýšení celkových rozměrů. Novinka bude totiž muset udělat „více místa“ v nabídce značky pro další plánovaná SUV a nové crossovery. Díky tomu si nebudou vozy vzájemně konkurovat velikostmi a praktičností.

V rámci designu můžete očekávat silnou inspiraci konceptem T-Prime GTE, který Volkswagen ukázal minulý rok na autosalonu v Pekingu. Podobnou přední masku s rozměrnou mřížkou, na níž navazují i světlomety a vytváří jednotný celek, přitom můžeme vidět už dnes na modelu Arteon.

Objevují se rovněž spekulace, zda Volkswagen nepředstaví i další verzi Touaregu se splývavou zádí, jež by konkurovala podobně střiženým modelům od BMW a Mercedesu.

Základem pro nový Touareg má pak být platforma koncernu VW označovaná jako MLB Evo, na které už stojí Audi Q7, Porsche Cayenne, Bentley Bentayga či nové Lamborghini Urus. Jde o techniku připravenou také pro nadcházející Audi Q8 a vyznačuje se hlavně nižší hmotností.

Na více podrobnějších informací je samozřejmě ještě brzo. Zprávy o chystaných motorizacích a nových technologiích na palubě v pořadí již třetí generace Touragu ale přijdou určitě zanedlouho.

Oficiální premiéra je podle všeho stanovena na duben příštího roku - na autosalon v Pekingu.