Fanoušci britského výrobce luxusních SUV už Range Rover Sentinel dobře znají. V roce 2015 ho firma představila jako ideální řešení pro všechny, kteří se bojí o své bezpečí a zároveň mají poměrně nemalé finanční prostředky. V přepočtu za 10 milionů korun bez daně totiž tohle auto připravené v laboratořích Special Vehicle Operations (SVO) umí hodně.

Vůz je obložen pláty z vysokopevnostní oceli. Má laminovaná okna a palivovou nádrž, která je schopná se při drobnějším poškození sama opětovně zacelit. Auto vydrží útok ze samopalu nebo výbuch ručního granátu, to zase díky zesílenému krytí podvozku. Pneumatiky typu run-flat mohou rychlostí 80 km/h dojet na vzdálenost až 50 kilometrů, pokud by bylo potřeba ujet ze scény a kola by byla poškozena.

To ale není všechno. Posádka může komunikovat s vnějším světem reproduktory. To se hodí třeba diktátorovi a jeho ochrance, která tak může účinně rozhánět demonstranty. K tomu má auto i bohatou příplatkovou výbavu včetně sirény a diodových majáčků.

Novinkou pro letošní rok je lepší motor pod kapotou. Sentinel se zatím vyráběl jen s benzinovým šestiválcem o výkonu 340 koní. To některým oligarchům nestačilo a tak je nově vybaven motorem V8. Ten má sílu 375 koní. Auto konečně zvládne i přes svou vysokou hmotnost stovku pod deset sekund. Pokud se bojíte svých poddaných, je tohle dobrá volba.