Tvrdí to alespoň německý Auto Bild, který tuto informaci doplňuje o několik zajímavých detailů. A přidává i fotografie maskovaného prototypu faceliftované verze. Takže co můžeme od omlazeného Superbu čekat?

Samozřejmě se lehce změní design, který zřejmě převezme další designové prvky z konceptu VisionC. Německý magazín tvrdí, že kromě nové, výraznější masky chladiče a odlišných nárazníků Superb dostane i nové světlomety, pravděpodobně prý "trojúhelníkového" tvaru.

Změnit by se měla i světla vzadu. A možná v podobném duchu jako ta přední, jak naznačuje ilustrace německého magazínu.

Takhle si omlazený Superb představuje německý Auto Bild.Zdroj: Avarvarii/Auto Bild

Více fotografií a obrázků si můžete prohlédnout zde.

Modernizovaný Superb kromě toho dostane nové prvky výbavy, a to jak z oblasti komfortu, tak i bezpečnosti. Auto Bild i proto odhaduje, že se o zhruba 1000 eur (v přepočtu asi 26 tisíc korun) zvýší základní cena.

Významnou technickou novinkou pak má být existence hybridní verze. Abychom byli přesní, půjde o plug-in hybrid, což znamená, že baterie půjdou dobíjet externě. Pokud Superb převzeme pohonné ústrojí z Volkswagenu Passat GTE, což se očekává, bude vůz pohánět kombinace přeplňovaného čtyřválce 1.4 TSI o výkonu o výkonu 156 koní (115 kW) a elektromotoru, který produkuje 115 koní (85 kW). Celkový výkon dosahuje 218 koní (160 kW).

Hybridní pohonné ústrojí je spojeno s automatickou šestistupňovou převodovkou DSG. Čistě na elektřinu plně nabitý Passat GTE ujede zhruba 50 kilometrů, v případě Superbu by se tento údaj neměl výrazně lišit.

Superb patří mezi nejdůležitější modely české automobilky. Od roku 2015 Škoda prodala už více než čtvrt milionu exemplářů současné třetí generace.