Opel opravdu vyvíjí nová auta. Koncept naznačuje vzhled budoucích modelů

Šéfové německé značky Opel, která nyní již náleží do portfolia francouzského koncernu PSA se rozhodli dát pádnou odpověď na spekulace ohledně ukončení vývoje vlastních aut v technickém centru v Rüsselsheimu.

Opel chystá nový designový směr
Opel chystá nový designový směr
Zdroj: Opel

"Požádal jsem svůj tým, aby detailně vybrousil profil značky Opel a vytvořil studii automobilu, která jasně naznačí, kam Opel směřuje," uvádí první fotografii nového konceptu značky s bleskem ve znaku generální ředitel oeplu Michael Lohscheller.

Budoucí auta tohoto výrobce mají být podle něho německé, dostupné i vzrušující. Tyto tři klíčové hodnoty se dostanou do DNA každého vozu Opel a objevují se i na studii, kterou chce značka detailně představit ještě před koncem tohoto roku. Opel v tiskové zprávě naznačuje, že by koncept, který je zatím zahalen plachtou a odhaluje pouze pozici loga a tvar diodových světel pro denní svícení, mohl navázat na ceněný koncept Opel GT. Ten byl představený v roce 2016 na autosalonu v Ženevě. Plné odhalení plánuje ještě před koncem letošního roku.

Koncept ukáže tradiční německá značka ještě letos

Opel GT Concept z roku 2016

"Bude tam jasná kontinuita a konzistentnost ve způsobu, jakým vyjadřujeme hodnoty značky Opel, " uvedl bez dalších podrobností šéfdesignér Opelu Mark Adams.

Denní světla s grafikou křídla mají být v budoucích modelech Opelu ještě více akcentována. Na kapotě pak bude uprostřed ostrý podélný prolis tvořící vertikální osu vozu

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×