S prodejem automobilky Opel koncernu PSA se zcela zastavil také vývoj nové, již šesté generace modelu Opel Corsa. Nový majitel vývoj zastavil těsně před dokončením proto, že by musel GM platit značnou částku peněz za použitou techniku. Namísto toho se rozhodl nový Opel Corsa postavit zcela znova, a to na platformě Common Modular Platform (CMP), a níž mimo jiné vyjede také nový Peugeot 208.

Zájem o něj byl ohromný
Designová ikona je tu v druhém vydání. Range Rover Evoque se představil

Opel Corsa je v podstatě hotov a s největší pravděpodobností se objeví na podzimním autosalonu ve Frankfurtu, první kusy pak k zákazníkům zamíří na konci roku 2019. Opel tak může do světa pouštět první upoutávky, což ukázal zveřejněním fotografie předního světlometu. A to rovnou s technologií matrix LED, která se poprvé objevila v roce 2015 u modelu Astra a posléze také u Opelu Insignia.

Pochopitelně půjde o volitelnou výbavu, v základu budou standardně nabízené halogenové světlomety, ovšem Opel se tímto krokem chce zařadit po bok prémiových automobilek, jako například Audi, které pro své nejmenší modely rovněž nabízí přední světlomety s LED technologií.

Zamaskovaná šestá generace Opelu Corsa.Zdroj: archiv

Nabídka motorů pro konkurenta Škody Fabia nebyla zveřejněna, ovšem očekává se, že Opel sáhne po stávajících motorech PSA, tedy po maloobjemových pohonných jednotkách PureTech. Rüsselsheimská automobilka nabídne také čistě elektrickou verzi eCrosa, která by měla dorazit někdy v roce 2020.