Modelová ofenzíva sportovní divize korejského Hyundai jede na plné obrátky, ovšem už téměř před dvěma lety avizovaní model i20N bude mít, jak se zdá, zpoždění. Britský Autocar dokonce odhalil důvody posunutí uvedení na trh. Hyundai i20N bylo původně naplánováno na loňský rok, ovšem z důvodu upřednostňování elektrifikace modelového portfolia nakonec dorazí až počátkem roku 2020.

Ostré supermini, které mezitím dostalo dalšího vážného konkurenta v podobě Yarisu GRMN, bude plnohodnotným N modelem s upraveným podvozkem, většími brzdami, aerodynamickým kitem, ostřejším řízením a pochopitelně také řádnou porcí koní.

Tu by měl zajišťovat čtyřválcový motor 1,6 T-GDI s výkonem minimálně 200 koní, protože jinak by Hyundai i20 N mezi konkurenty velkou šanci na úspěch nemělo. Tento přeplňovaný čtyřválec se objevuje také v modelu Tucson, kde nabízí 130 kW (177 koní) a 265 Nm točivého momentu, takže 200 koní a nejakých 300 Nm není žádný problém.

Kromě malého ostrého hatchbacku se v roce 2020 představí také první sportovní SUV značky Hyundai, a to Tuscon N s výkonem okolo 300 koní.