Pokud patříte mezi milovníky Peugeotu 504, zbystřete!

Peugeot se na domácím autosalonu v Paříži bude prezentovat konceptem, který by podle fotografie, kterou Peugeot uvolnil, měl nést v duchu jednoho z nejkrásnějších aut, které kdy francouzská značka představila – modelu 504 Coupé.

Potemnělá fotografie ukazuje dvoumístné kupé s pevnou střechou, nápadně připomínající francouzský klenot z 60. let. Nedá se příliš předpokládat, že by šlo o koncepci s pohonem zadních kol, neboť Peugeot momentálně nedisponuje potřebnou platformou, a s největší pravděpodobností půjde o koncept postavený na základech nového liftbacku Peugeot 508.

Peugeot na tomto voze pracoval celé dva roky, což by ukazovalo na to, že nepůjde jen o nějakou vizi, která skončí ve firemním depozitáři, nýbrž o model, s nímž má Peugeot velké plány.

Doufejme, že tomu tak je, protože od doby modelu 407, který se navíc příliš nepovedl, Peugeot nic podobného neměl a vzhledem k tomu, o jak velkou automobilku jde, podobné haló auto by si rozhodně zasloužila.

Další informace prozatím nejsou k dispozici, ale do doby, než se otevřou brány 120. pařížského autosalonu se mnoho věcí může ještě změnit.