Hned ve dvou variantách nabídne plug-in hybridní pohon pro své vozy automobilka Peugeot. Respektive, ta dvojí nabídka se týká modelu 3008. Peugeot 508 s karosérií sedan a kombi sice dostane také možnost jízdy čistě na elektřinu, ovšem elektromotor pohánějící zadní nápravu mu (zatím) zůstane odepřen.

Základem celého systému je vždy benzinový turbomotor 1,6. Může být ovšem naladěn buď na výkon 132 kW nebo 165 kW. Ve druhém případě je to tehdy, pokud je využit v systému k pohonu všech kol.

Použité elektromotory mají výkon 80 kW. Pokud jsou dva (v Peugeotu 3008 Hybrid4), tak je celkový výkon pohonného ústrojí 220 kW, v případě montáže jen jednoho k přední nápravě, může řidič využívat 165 kW.

Peugeot se snažil vytvořit vozy, kde by tento typ pohonu nikterak nesnižoval jejich užitné vlastnosti. Proto baterie namontoval tak, aby se nezmenšil objem zavazadlového prostoru. V případě verze Hybrid má v obou vozech kapacitu 11,8 kWh, v Peugeotu 3008 Hybrid 4 pak 13,2 kWh. To vystačí na dojezd až 50 kilometrů podle normy WLTP. Při dobíjení z klasické zásuvky je zapotřebí času 8 hodin na plné naplnění kapacity, pokud se využije wallbox, tak budou stačit necelé dvě hodiny.

Po premiéře v Paříži se jako první do prodejen dostane 3008 Hybrid 4. Cenu zatím automobilka nezveřejnila.