V současnosti má značka Polestar, která má sice švédské kořeny, ale je ve vlastnictví čínského koncernu Geely, v nabídce pouze jediný model. Je jím Polestar 2 - čistě elektrický sedan. Prodává se například v Norsku nebo v sousedním Německu. O datu uvedení na český trh zatím rozhodnuto nebylo.

Nyní se vedení automobilky rozhodlo dát zelenou projektu dalšího modelu, který má vycházet z představeného konceptu Precept. Ten se představil na začátku letošního jara. Automobil s liniemi čtyřdveřového kupé s obejde bez klasické čelní masky. Ještě zajímavější je ale absence klasického zadního okna. Jeho roli totiž přejímá panoramatické střešní okno, které splývá až na záď.

Podle šéfa automobilky Thomase Ingenlatha, který svého času zastával i funkci šéfdesignéra automobilky Škoda, vzbudil Precept u veřejnosti nemalý zájem. Proto se ho rozhodli uvést na trh v sériové verzi.

Samozřejmě se bude jednat o bateriový elektromobil. Rozvor 3,1 metru umožní instalaci opravdu výkonného akumulátoru. Hlavním přínosem pro automobilový průmysl má ovšem být mnohostranné využití udržitelných materiálů při konstrukci vozu.

Karosérie má být z uhlíkových kompozitů a v interiéru se dostane třeba také na kompozit na bázi lnu. Některé části pak mají být z recyklovaného korku nebo starých rybářských sítí.

Uvidíme, zda při představení hotového vozu pro zákazníky budou zachovány některé neobvyklé věci z konceptu. Třeba protisměrně se otevírající boční dveře s chybějícím prostředním sloupkem karosérie nebo "přiznaný" lidar na střeše nad čelním sklem. Na konceptu svým tvarem připomínal větrací otvor, jaký bývá na karosérii rallyových speciálů. 

Na vývoji automobilu v současné době pracuje 130 lidí ve Velké Británii, ovšem vyrábět se bude v Číně. Tam se právě staví nová automobilka této značky, která bude samozřejmě uhlíkově neutrální.