Porsche Cayenne Coupé rozšiřuje svou paletu motorů. Od července 2019 ho bude možné koupit i ve verzi S, která znamená benzinový V6 o objemu 2,9 liru pod přední kapotou. Motor má výkon 324 kW (440 koní) a maximální točivý moment 550 Nm. Sílu posílá samozřejmě na všechna čtyři kola přes automatickou převodovkou PDK.

A jaké jsou parametry dynamiky? Cayenne S Coupé by se mohlo v klidu poprat s kdejakým sportovním vozem. Stylově střižené SUV totiž zvládne zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy a jeho maximální rychlost je 263 km/h. Ostudu Zuffenhausenu tedy rozhodně dělat nebude.

I když přijede až v létě, je ho možné už nyní objednávat u zastoupení značky. Minimálně je známá německá cena, která začíná včetně daně na 99 657 eurech, tedy asi 2 561 000 korunách. V ceně už by měl být i Sport Chrono Package nebo 20“ kola.

Model Porsche Cayenne S Coupé zapadne přesně doprostřed mezi základní Coupé se šestiválcem o výkonu 340 koní a top verzi Turbo Coupé. Tu pohání benzinový osmiválec, který vyrábí výkon na úrovni supersportovního vozu, konkrétně až 550 koní. Nový model si prohlédněte ve fotogalerii.