Představí Ferrari nový model?

Záhadná skice na webových stránkách Ferrari podněcuje spekulace o utajeném novém modelu.

10.8.2018 Jiří Švamberk
Zdroj: Ferrari

Ferrari zveřejnilo na stránkách určených pouze pro majitelé automobilů Ferrari skicu potenciálního modelu. Fotografie vyobrazuje blíže nespecifikovaný automobil, logo vzpínajícího se koně, nápis „Icona Ferrari“ a datum 17. září 2018. A právě tento den je spjatý s oznámením nové obchodní strategie pro příštích pět dní.

Fotografie byla na webových stránkách, které nenavštívíte, pokud nevlastníte některý z modelů maranellské automobilky, zveřejněna pod názvem „Ferrari F176“, což by klidně mohlo být kódové označení nového modelu. Této spekulaci by nasvědčovaly také uniklé snímky z patentového úřadu, na nichž je vyobrazeno již dlouho nevyráběné Ferrari F430 s unikátní střechou targa. Případně by mohlo jít o exkluzivní limitovanou sérii, která by byla postavena na Ferrari 812 Superfast. Nebo obojí dohromady. To jsou ovšem ryzí spekulace a samotné Ferrari zatím mlčí.

Letos také uplyne 70 let, od chvíle, kdy byl představeno Ferrari 166 Inter, které bylo interně označeno jako typ 176. Stejně jako v případě 812 Superfast šlo o cestovní automobil gran turismo s vidlicovým dvanáctiválcem vpředu.

Tak nebo tak, fanoušci se mají na co těšit, protože spekulací ohledně Ferrari se množí čím dál tím víc a je jasné, že se něco chystá.

10.8.2018 Jiří Švamberk
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×