Jejich nabídka je na tuzemském trhu mimořádně bohatá. Nás ale zajímalo, které čtyřkolky můžete koupit nejlevněji. Ukázalo se, že nejvíc dostupných vozů s pohonem 4x4 nabízí Suzuki. A že pokud chcete opravdu levný stroj s hnanými oběma nápravami, podívejte se po nové Ladě Niva.

Má to ale háček, Niva se aktálně do Česka oficiálně nedováží, musíte se tak spolehnout na soukromé importéry. U nich však Nivu můžete koupit už za 273 900 korun.

My se však zaměříme na vozy, které jsou do tuzemska dováženy oficiálně.

10. Subaru XV

Subaru XV.

Japonský crossover má základní cenu 549 000 Kč. Ta se váže k vozu s benzinovým plochým motorem o objemu 1,6 litru a výkonu 114 koní (84 kW). Základní výbava Active zahrnuje například elektrické stahování oken, vyhřívaná přední sedadla, automatickou klimatizaci či infotainment se 6,2" barevným displejem.

9. Škoda Octavia

Škoda Octavia.

Česká automobilka nabízí několik verzí Octavie s pohonem všech kol, ta nejdostupnější s 1,6litrovým turbodieselem (81 kW/110 k) stojí v akční výbavě Fresh 544 900 korun. Kombík je o 30 tisíc dražší. Vůz má standardně třeba 16palcová kola z lehké slitiny, vyhřívaná přední sedadla, elektricky ovládaná okna, klimatizaci, tempomat nebo infotainment Swing s 5palcovým displejem.

S příjezdem modernizované Octavie však tato varianta z ceníku zmizí.

8. Škoda Yeti

Škoda Yeti.

Nejlevnější Yeti se čtyřkolkou vyjde na 522 900 korun, pod kapotou se přitom ukrývá dvoulitrový turbodiesel o výkonu 110 koní (81 kW). Akční výbava Trumf nabídne mimo jiné 16palcová ocelová kola, střešní nosič, vyhřívaná přední sedadla, elektrické ovládání oken vpředu, klimatizaci či infotainment Swing s 5palcovým displejem.

7. Opel Mokka X

Opel Mokka X.

Nedávno modernizovaný crossover je s pohonem obou náprav k dispozici od 509 900 v akční linii Smile. Ta zahrnuje například audiosystém se 6 reproduktory, automatickou dvouzónovou klimatizaci, mlhovky, tempomat, parkovací senzory vpředu i vzadu nebo automatická dálková světla. Vůz pohání přeplňovaná zážehová čtrnáctistovka o výkonu 140 koní (103kW).

6. Suzuki S-Cross

Suzuki S-Cross.

I Suzuki S-Cross nedávno absolvovalo omlazovací proces, který se podepsal zejména na nové přídi s výraznější maskou chladiče. Současně je to první čtyřkolka, jejíž základní cena se vejde pod půl milionu: S-Cross s přeplňovaným litrovým tříválcem o výkonu 112 koní (82 kW) ve výbavě Premium totiž stojí 479 900 korun. Na palubě najdete elektrické ovládání předních a zadních oken, automatickou dvouzónovou klimatizaci, audio s konektivitou, zadní parkovací kameru nebo třeba vyhřívání předních sedadel.