Jejich nabídka je na tuzemském trhu mimořádně bohatá. Nás ale zajímalo, které čtyřkolky můžete koupit nejlevněji. Ukázalo se, že nejvíc dostupných vozů s pohonem 4x4 nabízí Suzuki. A že pokud chcete opravdu levný stroj s hnanými oběma nápravami, podívejte se po nové Ladě Niva.

Má to ale háček, Niva se aktálně do Česka oficiálně nedováží, musíte se tak spolehnout na soukromé importéry. U nich však Nivu můžete koupit už za 273 900 korun.

My se však zaměříme na vozy, které jsou do tuzemska dováženy oficiálně.

10. Subaru XV

Subaru XV.Zdroj: Subaru

Japonský crossover má základní cenu 549 000 Kč. Ta se váže k vozu s benzinovým plochým motorem o objemu 1,6 litru a výkonu 114 koní (84 kW). Základní výbava Active zahrnuje například elektrické stahování oken, vyhřívaná přední sedadla, automatickou klimatizaci či infotainment se 6,2" barevným displejem.

9. Škoda Octavia

Škoda Octavia.Zdroj: Škoda Auto

Česká automobilka nabízí několik verzí Octavie s pohonem všech kol, ta nejdostupnější s 1,6litrovým turbodieselem (81 kW/110 k) stojí v akční výbavě Fresh 544 900 korun. Kombík je o 30 tisíc dražší. Vůz má standardně třeba 16palcová kola z lehké slitiny, vyhřívaná přední sedadla, elektricky ovládaná okna, klimatizaci, tempomat nebo infotainment Swing s 5palcovým displejem.

S příjezdem modernizované Octavie však tato varianta z ceníku zmizí.

8. Škoda Yeti

Škoda Yeti.Zdroj: Škoda Auto

Nejlevnější Yeti se čtyřkolkou vyjde na 522 900 korun, pod kapotou se přitom ukrývá dvoulitrový turbodiesel o výkonu 110 koní (81 kW). Akční výbava Trumf nabídne mimo jiné 16palcová ocelová kola, střešní nosič, vyhřívaná přední sedadla, elektrické ovládání oken vpředu, klimatizaci či infotainment Swing s 5palcovým displejem.

7. Opel Mokka X

Opel Mokka X.Zdroj: Opel

Nedávno modernizovaný crossover je s pohonem obou náprav k dispozici od 509 900 v akční linii Smile. Ta zahrnuje například audiosystém se 6 reproduktory, automatickou dvouzónovou klimatizaci, mlhovky, tempomat, parkovací senzory vpředu i vzadu nebo automatická dálková světla. Vůz pohání přeplňovaná zážehová čtrnáctistovka o výkonu 140 koní (103kW).

6. Suzuki S-Cross

Suzuki S-Cross.Zdroj: Suzuki

I Suzuki S-Cross nedávno absolvovalo omlazovací proces, který se podepsal zejména na nové přídi s výraznější maskou chladiče. Současně je to první čtyřkolka, jejíž základní cena se vejde pod půl milionu: S-Cross s přeplňovaným litrovým tříválcem o výkonu 112 koní (82 kW) ve výbavě Premium totiž stojí 479 900 korun. Na palubě najdete elektrické ovládání předních a zadních oken, automatickou dvouzónovou klimatizaci, audio s konektivitou, zadní parkovací kameru nebo třeba vyhřívání předních sedadel.